Online Terapi

Online Terapi Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde psikolojik destek artık online olarak hayatımıza girmiş durumdadır. Peki nedir bu online terapi? Danışanın ev ortamında konforlu ve hastalık risklerinden uzak bir biçimde yazılı yada görüntülü olarak psikolog ile canlı görüşme gerçekleştirerek yapılan psikolojik destektir.

PSİKOLOJİK DESTEK
Psikoloji davranış ve zihinsel süreçleri inceleyen bilim dalıdır.
Psikolog ise davranışların ve zihinsel süreçlerin sistematik ve bilimsel yöntemler kullanarak inceleyen kişidir. Yani psikolog bilimsel yöntemler ışığında kişilerin ruh sağlığını ve sosyal hayatını daha iyi seviyeye getirmeyi hedefler.
Psikolog korkulacak kişi değildir.
İnsan hayatında kendini dönem dönem ruhsal ve mental olarak çıkmazda gördüğü, anlamlandıramadığı zamanlar olabilir.
Bu süreçte yaşanılan sıkıntıyı anlamlandırabilmek için biz uzman tarafından yardım almak büyük önem taşımaktadır.
Uzman danışanlarına konuşmalarının gizli kalma koşulu ile başvurmasına sebep sorunların kökenini tespit etmek ve aynı durumla karşılaştığında, bu durumun üstünden gelebilmesi için izlenecek yola dair ihtiyaç duyduğu bilinçlendirmeyi sağlamaktır.
Bireyler psikolojik destek seansları dahilinde çıkılan bu yolda , ruhundaki değişimleri hissederek hiçbir şeyin aynı kalmadığını, benliğinin ve olaylara olan bakış açılarının farklılaştığını psikoloğuyla birlikte terapi seanslarında farkedeceklerdir. Bu keşif sürecinde zayıf ve güçlü yanlarını görecek, aldığı terapi seansları sayesinde ruhunun ve bedeninin rehabilite olduğunu anlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir